« #újpedagógia +36(30) 271 4725 | info@ujpedagogia.hu
Projektek
 
Társasjáték-pedagógia Lencse Mátéval Budapesten
24 (+6) ÓRÁS TOVÁBBKÉPZÉS
Társasoznál a foglalkozásaidon vagy épp a gyerekeiddel, de úgy gondolod, ez elvenné az időt a tanulástól? Érdekelne hogyan alkalmazhatnád a társasjátékokat a maguk mókás formájában konpetenciafejlesztésre? Összeraknál egy alapszintű (vagy komolyabb) játékkészletet, de attól tartasz, ezt nem engedheted meg magadnak? Terveznél saját játékot diákjaiddal, de nem tudod, hogy állj neki?

Ezekre és még számos, a társasjáték-pedagógiát érintő kérdésre kaphatsz választ elméleti alapvetésektől a mindennapok gyakorlatáig, amikor is részt vehetsz jól játszani képzésünkön Lencse Mátéval.

JELENTKEZEM

MIÉRT ÉRDEMES TÁRSASOZNI?

A társasjátékokban történetek, stratégiák lehetnek, középtávú célok, csapatmunka vagy épp versengés. Olvasni kell, értelmezni, analizálni, tervezni, együttműködni, felelős döntéseket hozni. Számos olyan dolgot, melyeket a lexikális tudáselsajátítás során nem biztos, hogy megtanulunk. Társasjátékokkal az összes kulcskompetenciát fejleszthetjük, melyek az iskolában és a 21. századi életben is kiemelten fontosak.

MIÉRT ÉRDEMES JELENTKEZNI A KÉPZÉSRE?

Ma már a társasjátékok használatának létezik pedagógiája, módszertana, jó gyakorlatai. Képzésünk során megismerkedhetsz egy olyan társasjáték-pedagógiai modellel, amelyben a játék az játék marad, mégis kiemelt figyelmet szentel:
  • az érinthető fejlesztési irányoknak,
  • a tantervi tartalmakba való beemelhetőségnek,
  • pedagógia projektfolyamatoknak,
  • a megfelelően kijelölt pedagógiai céloknak és tanulásszervezési formáknak.
Társasjátékokon keresztül kapcsolódhatsz olyan tanulási és tanítási tevékenységekhez, mint a szövegértelmezés, stratégiák építése, középtávú célok kijelölése, analitikus gondolkodás fejlesztése, csapatmunka, felelős döntéshozatal egyénileg és csoportban stb.

Gyakorlatorientált segítséget kaphatsz a kezdő lépésekhez, olcsó vagy akár ingyenes alapvető játékkészlet kialakításához és ötleteket a tanulók társasjátékokon keresztüli fejlesztéséhez, mindennapi tanári munkába való beépítéséhez.

Ha a 24+6 órás csomagra jelentkeztél, 30 elszámolható kreditet adunk neked képzési tanúsítványoddal.

KINEK AJÁNLJUK?

Ha pedagógus vagy:

Általános és középiskolai tanároknak, valamint olyan tanítóknak, akik szeretnék a társasjátékokat pedagógiai munkájuk részévé tenni.

Ha gyerekcsoportokkal foglalkozol iskolán kívül:

Ha szeretnéd, hogy informális és nonformális tanulási helyzetekben is fejlődjenek a résztvevők kompetenciái, és ehhez egy olyan eszközt, módszertant keresel, ami erős motivációs bázissal és fejlesztő hatással bír.

HOGY ZAJLIK A KÉPZÉS?

Amennyiben a 24 órás képzést választottad:

3 napos (8x45 perc/nap) jelenléti találkozó, ahol folyamatos társasjátékozás közben fogjuk kibontani a fentebb említett témákat. Több mint félszáz társasjáték megismerésével, kipróbálásával, folyamatos reflexióval a játékélményre a három nap végére mindenki a saját munkájába transzferálható tudásanyaggal lesz gazdagabb.

Kávészünetet biztosítunk, az ebéd önköltésges.

Amennyiben a teljes csomagra jelentkeztél:

Hozzáférést kapsz a Jól játszani - Társasjáték-pedagógia az iskolában című, 30 órás, akkreditált e-learning továbbképzéhez, melynek 3 ellenőrző feladatát kell elkészítened odahaza 90 napon belül. Ezekre a feladatokra szöveges visszajelzést és iránymutatást kapsz Mátétól, és sikeres teljesítés esetén 30 elszámolható kreditről is tanúsítványt kapsz.

Következő időpont:
2023. október 21., 28-29.

Pontos helyszín: Budapest, Üllői út 6, 1085

A KÉPZÉS ÁRA

A 3 napos, 24 órás jelenléti képzés ára bruttó 32.000 forint.

A 24+6 órás blended képzés, mellyel 30 kreditet is szerezhetsz bruttó 40.000 forintba kerül.

JELENTKEZEM