Jól játszani a legkisebbekkel is
A társasjáték-pedagógia alkalmazása óvodákban
A társasjáték elsősorban játék, de az óvodai fejlesztési célok kapcsán is óriási hasznát veheti. Hogyan? Ismerkedjen meg a társasjátékokban rejlő kompetenciafejlesztési lehetőségekkel, inspirálódjon egy olyan óvodai jó gyakorlatból, ahol az óvodapedagógusok a hátránykompenzációra épp úgy használják a társasjátékot, mint tehetséggondozásra, vagy kapjon ötleteket arra, hogyan rakhat össze szinte ingyen egy alapvető játékkészletet.
Az óvoda még a játékos fejlesztés terepe, így könnyű dolga lehet, ha óvodapedagógusoként belevág a társasjáték-pedagógia alkalmazásába. A csoportszobában megtalálható játékkészlettel is lehet módszertani újításokat és valódi pedagógiai célokat belevinni a játékba, hiszen ma már a társasjátékok használatának is létezik pedagógiája, módszertana, jó gyakorlatai.
Hogyan használhatjuk a társasjátékokat eszközként pedagógiai céljaink megvalósítására? Van-e olyan társasjáték, amely már kiscsoportos kortól sikerélményt nyújt a gyerekeknek, és elősegíti, hogy bevonjuk őket a későbbiekben komplexebb gondolkodást igénylő játékokba?
Képzésünk segítséget nyújt Önnek, hogy tudatosan építhesse fel saját társasjáték-pedagógiai foglalkozásait, valamint abban is, hogy képes legyen összeállítani egy alap játékkészletet az óvodás korosztály számára 3-tól 7-8 éves korig.
Társasjátékokkal az összes olyan kompetenciát fejleszthetjük, melyek a későbbi életben is kiemelten fontosak: felhasználhatjuk a logikai táblajátékok katalizátor szerepét a gondolkodási, szociális és érzelmi készségek fejlesztésében is.
Képzésünkben egy olyan társasjáték-pedagógiai modellt mutatunk be, amelyben a játék az játék, mégis kiemelt figyelmet szentel az érinthető fejlesztési céloknak, az óvodai foglalkozásokba való beemelhetőségnek, valamint a megfelelően kijelölt pedagógiai céloknak és tanulásszervezési formáknak.
Megismerheti a budapesti Gépmadár Óvoda jó gyakorlatát és segítséget kap, hogy a megismert játékokat, módszereket saját intézményére adaptálhassa. Az elméleti ismereteken túl, konkrét gyakorlatokkal, játékokkal bővítjük pedagógiai repertoárját.
Bemutatjuk a magyarul is megjelent elérhető gyerekjátékok világát, mellyel megfelelő játékismeretre tehet szert társasjáték-pedagógia alapú foglalkozások szervezéséhez és megvalósításához.
Ezeket az ismereteket pedig megszerezheti akár a kanapéján ülve, 30 órás akkreditált e-learning képzésünk keretében.
Bevezető
1. tanulási egység: A társasjáték-pedagógia elméleti alapjai (10x45 perc)
1. fejezet: Alapelvek
2. fejezet: Társasjáték az óvodában
2. tanulási egység: A Gépmadár Óvoda társasjáték-pedagógiai gyakorlata (12x45 perc)
1. fejezet: Az óvodai társasjáték-pedagógiai gyakorlatról általában
2. fejezet: A Gépmadár Óvoda gyakorlatában alkalmazott játékok és azok játékismertetői
3. tanulási egység: Óvodai játékkészlet tematizálása (8x45 perc)
1. fejezet: Modern gyerekjátékok
A továbbképzés zárása
Miért érdemes a mi e-learning továbbképzésünket választania:
- Akkor kezdi és olyan ütemben végzi, ahogyan szeretné, vagy ahogy Önnek a legmegfelelőbb.
- Nem kell utaznia.
- Nem kell a munkaidejében végeznie.
- Nem igényel komolyabb digitális kompetenciákat.
- A továbbképzés anyaga 0/24-ben elérhető az #újpedagógia Moodle keretrendszerén keresztül.
- A tananyag multimédiás elemekkel és interaktív feladatokkal tarkított, nem száraz vagy unalmas, könnyen érthető, tanulható.
- Letölthető anyagainak köszönhetően azonnal felhasználható ötleteket és tudást biztosít.
- Könnyedén megszerezhet 30 kreditpontot.
Mi kell a jelentkezéshez és a sikeres teljesítéshez?
- Nyomja meg a Jelentkezem gombot!
- Törvényi kötelezettségük az Ön adatait a Felnőttképzési Adatszolgáltatási Rendszerbe lejelenteni, ezért jelentkezésekor egy Google Űrlapot kell kitöltenie személyes és számlázási adatairól. Adatait bizalmasan kezeljük. Adatainak biztonságáról tájékoztatónkat itt olvashatja.
- Fizethet bankkártyával vagy átutalással. Fizetési konstrukcióját beállíthatja %-os arányban is az űrlapon.
- Az adatok feltöltését követően e-mail címére visszaigazoló üzenetet kap, továbbá csatoljuk a számlát is, mely alapján rendezni tudja a kért tételt.
- Amennyiben a továbbképzés díja beérkezett hozzánk, e-mailben küldjük meg Önnek a tanulófelület linkjét és a jelszót.
- Ezek után el tudja kezdeni a tanulást. A felnőttképzési szerződést és a diplomamásolatát el kell küldenie digitálisan az #újpedagógia részére (erről tájékoztató e-mailt küldünk Önnek).
- A sikeres teljesítéshez szükséges ellenőrző feladatokat a Moodle keretrendszeren keresztül juttathatja el konzulensének.
- Ezek elfogadása után a tanúsítványát e-mailben küldjük Önnek.
Mi történik miután befizette az összeget?
- Ha megérkezett számlánkra a jóváírás, e-mailben küldjük hozzáférését a kifizetett képzéshez. Ez a folyamat kb. 1-3 munkanap.
- Ha a 3. munkanap után sem kap e-mailt tőlünk, úgy érdemes írnia az info@ujpedagogia.hu címre, hogy utánanézhessünk, hol akadt el a befizetése.